Kurumsal Kimlik Tasarımı Yaratıcı Fikirler

Kurumsal Kimlik Tasarımı Yaratıcı Fikirler

Özellikle de son zamanlarda neredeyse her firmanın veya işletmenin üzerinde durduğu ve önemsediği konular arasında ilk sırada kurumsal kimlik tasarımı gelmektedir. Bu çalışma alanının bu kadar önemli olmasının nedeni, markanın değerini gün yüzüne çıkarmak ve doğru tanıtımla doğrudan istenilen hedef kitleye ulaşımı sağlamaktır. Bu sebeple de bu alanda çalışan firmaların fikirleri, sunduğu hizmetler marka sahibi açısından değer taşımaktadır. Kurumsal kimlik tasarımı yaratıcı fikirler alanında da yer alan ve markanın yoktan var olmasını amaçlayarak, büyümesini hedefleyen bir çalışma alanını içerisinde barındırmaktadır. Bu çalışma alanında firmanın logosu, logoda tercih edilen renkler, yazı stili, markanın adı ve daha pek çok şey çeşitli alternatifler ile masaya yatırılmaktadır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı İçerisinde Neler Yer Alır?

Bir firmanın tüm detaylı fikirlerini içerisinde bulundurmakta olan kurumsal kimlik tasarımı sürecinde, firmanın öncelikli olarak kimliğini belirleme çalışmaları gerçekleştirmektedir. Burada amaç aslında firmanın ulaşmayı hedef edindiği kitleye en doğru ve etkili yoldan ulaşmasını sağlamaktır. Bunun için de tasarım içerisinde logo tasarımı, kartvizit tasarımı, antetli kağıt tasarımı, bloknot tasarımı, web sitesi tasarımı yer alır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Yaratıcı Fikirler | Kurumsal Kimlik Tasarımı

Yine araç üzeri kurumsal uygulama, fatura ve irsaliye tasarımı, A4 broşür tasarımı gibi pek çok detay da yer almaktadır. Bunun bu şekilde detaylı olmasının nedeni ise, firmanın sahip olduğu kimlikle bir bütün halinde olduğunu göstermek, bunu da hedef kitleye göstermekten yana olmaktadır. Burada aynı zamanda firmanın imzasının bulunduğu her şey, reklam ve tanıtım değeri de taşımaktadır.

Kurumsal Kimlik Tasarımında Marka Adının Önemi

Kurumsal kimlik tasarımı çalışmalarının ilk aşaması olarak da bilinen ve marka adının belirlendiği bu ilk basamak, firmanın aslında yarınları demektir. Bizler de bu anlamda markanızın daha iyi yerlere gelmesi adına sizlere en doğru ismi, en doğru logoyu, seçilebilecek en doğru renklerle tasarlayarak büyümenizde faydalı olmayı amaçlamaktayız. Çünkü bir markanın adı, sadece bir isimden ibaret değildir. Firmanın sahip olduğu kimliği ve hedef kitleye de ulaşımı sağlayan isme ulaşılmasının ardından da markayı tamamlayan ikinci basamak logo olacaktır.

Bizler de markanızın adını ve logoyu birbirinden ayrı tutmayarak için etkili bir hizmet sunuyoruz. Yine uzman bir çalışma ile kurumsal kimlik tasarımınızın ilk iki aşamasında özellikle hedef kitleyi amaçlayarak çalışmalarımızı sizin başarınız için sürdürüyoruz. Kurumsal kimlik tasarımı yaratıcı fikirler söz konusu olduğunda her zaman hizmetinizdeyiz!

Facebook
Twitter
Email
Print

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Newsletter

Signup our newsletter to get update information, news, insight or promotions.

Latest Article