Katalog Tasarımı

Firmanızda ki tüm ürünleri ve oluşturmuş olduğunuz kampanyaları tek bir çatı altında toplayabileceğiniz en ideal baskı türü Katalog olmaktadır. Bu anlamda da sizlere kaliteli ve canlı renkler ile tasarlamış olduğumuz Katalog Tasarım sayesinde müşterilerinize daha kaliteli bir hizmeti sunacaksınız. Sizler katalog içerisinde hangi ürünler ve yazılar olacağına karar verin biz sizin için tasarlayalım. Uzman ekibimiz tarafından birçok programlar kullanılarak bu tasarım çalışmaları yapılmaktadır. Baskı kalitesi ile birleşince de sizlere ideal bir katalog oluşturulacak. Hemen bizlere sitemiz üzerinden ulaşın ve firmanız için ideal olan katalog tasarımını gerçekleştirelim. Artık sizler de müşterilerinize ürünlerinizi tanıtırken daha gerçekçi görseller ve özgün içerikler ile birlikte kampanyalarınızı göstermiş olacaksınız.

Müşterilerimizin Yorumları

Katalog Tasarımı Hakkında

Pazarlama faaliyetlerini yürütmek için, tanıtıma yönelik pek çok farklı yöntem bulunur. Pazarlama faaliyetleri arasında farklı tanıtım evreleri bulunsa da, ürün tanıtımı açısından en önemlisi katalog tasarımıdır. Çünkü katalog tasarımı adı altında ürünlerin toplanması, misafir veya müşterilerin ilgisi çekecek, bu durumda da tanıtım faaliyetleri hız kazanacaktır. Ajans7/24 olarak sizlere bu çerçevede katalog tasarımı hizmeti veriyor ve verdiğimiz tasarımlarla sizlerin her açıdan memnun edilmesini sağlıyoruz. Şimdi sizlere öncelikli olarak katalog tasarım hizmetinin avantajlarından bahsedelim.

 • Katalog tasarımı, ürünlerin toplu bir şekilde müşteri ve misafirlere sunulmasını sağlar.
 • Ürünlerin özellikleri ve çeşitleri hakkında her türlü detay bulunacağı için, hedef kitlenin ilgisini çeker.
 • Hedef kitleye uygun bir tasarım gerçekleştirilirse, işletmenin pazardaki kar payı aynı ölçüde artar.
 • Rakip işletmelerden farklı ve etkin bir katalog tasarımı, pazardaki rekabet gücünde işletmenin ön plana çıkmasına imkân verir.

Katalog Tasarımında Neler Önemlidir?

İşletmelerin ürünlerinin veya hizmetlerinin tanıtımı için kullanılan kataloglar, hedef kitleye hitap etmesi gerekir. Hedef kitleye hitap eden bir katalog tasarımı ile rakip işletmelerin önüne geçmek, sürpriz olmayacaktır. Bunun için Ajans7/24 olarak sizlere alanında uzman grafiker ekibimiz ile profesyonel bir katalog tasarım hizmeti veriyoruz. Peki, profesyonel bir katalog tasarımının nasıl olması gerekir?

 • Görsel kullanımı tüm pazarlama faaliyetlerinde önemli olduğu gibi, katalog tasarımında da büyük bir öneme sahiptir. Çünkü onlarca kelimede anlatılan bir hizmet ya da ürün, görsel ile çok daha kolay anlatılabilir.
 • Müşteri ve misafirlerin dikkatini çeken bir yapısı olması gerektiği gibi, aynı zamanda içeriklerin doyurucu olması gerekir.
 • Logo ve kurumsal renk kullanımı, kataloğun işletmeyi tanıtması açısından önemlidir. Bu nedenle etkin bir logo ve kurumsal renk kullanımı gerçekleştirilmelidir.
 • İçerikler, hizmet veya ürünü en sade dille açıklamalı ve kataloğu okuyanları yormaması gerekir.
 • Gereksiz detaylardan kaçınılmalı ancak, ürün veya hizmetleri net olarak tanıtmalıdır.
 • İşletmenin hedef kitlesine uygun bir katalog tasarımı olmalıdır.

Katalog Tasarımı Süreci Nasıl İşler?

İşletmelerin kurumsal kimlikleri, her daim müşteri veya misafirlerini yansıtmalıdır. Çünkü işletmeler hedef kitlesine göre şekillenir. Bu nedenle ürün ve hizmet tanıtımının da en önemli yollarından biri, katalog tasarımı olur. Peki, katalog tasarımı süreci nasıl işler? Buna birlikte bakalım.

 • Hedef kitledeki müşteri veya misafirlerin analizinin iyi yapılması ve ona yönelik olarak ürün ve hizmetlerin belirlenmesi gerekir.
 • Katalog tasarım hizmeti içerisinde en önemli olan, ürün veya hizmeti tanıtacak olan içeriktir. Bu nedenle içerik üretiminin profesyonel ve anlaşılır olması gerekir.
 • Daha sonra, katalog içerisinde kullanılacak olan görseller, profesyonel bir şekilde temin edilmeli veya fotoğraf çekiminin profesyonel olması gerekir.
 • Katalogda logo kullanımının sistemli olması önemlidir.
 • İçerik ve görseller planlı ve sistemli bir şekilde kataloğa yerleştirilmelidir.
 • Katalog sayfalarının yeterli sayıda olmasının yanında, kâğıt ve baskı seçenekleri de iyi olmalıdır.

Katalog Tasarımı Hizmetimiz

Katalog tasarımı kapsamında, sizlere profesyonel katalog tasarım hizmetini, kendini kanıtlamış grafikerlerimizle veriyoruz. Sizler için tasarladığımız katalog tasarımları ile hedef kitlenizdeki müşteri veya misafirlerinize bu şekilde hitap edebilirsiniz. Bunun için Ajans7/24 olarak, her türlü katalog tasarımını en kısa süre içerisinde ve en uygun fiyatlara sizlere sunuyoruz. Peki, katalog tasarım hizmetimiz nasıl gerçekleştiriliyor?

 • Öncelikli olarak katalog tasarımı ile ilgili olan tüm ürün ve hizmetler, ürün ve hizmetlerin bilgileri, işletme bilgileri, logosu ve özel talepler hakkında sizlerden gerekli olan tüm bilgileri alıyoruz.
 • Daha sonra, uzman grafikerlerimiz ile katalog tasarımlarınızı, tasarımın içeriğine göre 3 saat ila 3 iş günü içerisinde siz değerli müşterilerimize teslim etmekteyiz.
 • Tasarladığımız tüm katalogları, sosyal medya platformlarında ve özel baskı işlemlerinde herhangi bir çözünürlük problemi yaşamadan kullanabilirsiniz.
 • Katalog tasarım hizmetlerimiz ise profesyonel tasarım programları olan; Adobe İllustratör, Adobe Photoshop ve İnDesign programları ile gerçekleştirilmektedir.

Katalog tasarımlarımız, onlarca farklı müşteriye ulaştığı için, güven problemi yaşamadan tasarımlarımızdan yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda bahsedildiği gibi profesyonel tasarım programları ile tasarım hizmeti verdiğimiz için, tasarımlarımızın kalitesinde herhangi bir olumsuzluk bulunmaz. Sizlerde katalog tasarım hizmeti almak isterseniz, her zaman için en doğru adres, Ajans7/24.

Katalog Tasarımı Fiyatları

Katalog tasarımlarını pek çok tasarım firması gerçekleştirebilir ancak tasarımlar kalitesiz ve faydalı olmaz ise, bu sizler için maddi ve manevi pek çok olumsuzluğa sebep olacaktır. Çünkü kalitesiz hizmet almak, pahalı hizmet almaktır. Bunun en önemli sebebi, hizmeti tekrar almak zorunda kalacağınızdır. Ajans7/24 olarak, herhangi bir probleme izin vermeden, tasarımlarımızı profesyonel ölçekte gerçekleştirdiğimiz için, hizmetlerimizde problem yaşanmıyor. Peki, katalog tasarımı fiyatları nelere göre değişir?

 • Kataloğun içerisinde bulunan sayfa sayısı,
 • Katalogda kullanılacak olan görseller,
 • Kataloğun içerisindeki içerik planlaması,
 • Katalog üzerinde çalışan ekip sayısı,
 • Katalog için istenen revize sayısı,
 • İşin aciliyeti,
 • Katalog tasarım hizmeti için istenen ek talepler, tasarımın fiyatlarını etkileyen en önemli unsurlar arasında yer almaktadır.

Tasarım alanında üne sahip olan bir firma olarak, sizlerin taleplerine en uygun tasarımları hayata geçirmek, en temel amaçlarımızdandır. Bunun yanında, kaliteli katalog tasarımı hizmetlerimizi, uygun fiyatlara müşterilerimize verdiğimiz için, onları memnun etmekteyiz. Müşterilerimizi memnun etmek ise, bizler için her zaman en büyük gurur kaynağıdır. Ajans7/24 olarak, hizmetlerimizden yararlanmak ve bilgi almak isterseniz, bizlere telefon numaralarımızdan ve iletişim bölümündeki formumuzdan ulaşabilirsiniz.

 

KATALOG TASARIM ÜCRET LİSTESİ
İŞADETFİYAT
KATALOG TASARIM4 sayfa200TL
KATALOG TASARIM8 sayfa400TL
KATALOG TASARIM12 sayfa550TL
KATALOG TASARIM16 sayfa700TL
KATALOG TASARIM20 sayfa800TL
KATALOG TASARIM20 sayfa ve üzeriİletişime Geçiniz

 

Sıkça Sorulan Sorular 

Katalog çalışması ile ilgili sıkça sorulan soruları inceleyebilirsiniz ya da bizimle iletişime geçerek danışabilirsiniz.

1- Matbaa işlerinde kullanılabilir mi ?

Hazırlayacağımız tasarım sadece matbaada değil, web sitenizde telefonunuzda ve sosyal medya hesaplarında kullanabileceğiniz formatlarda hazırlanıp size teslim edilir. Ayrıca baskı için vektör dosyası 300dpi CMYK olarak baskıya uygun teslim edilir.

2- Proje dosyası kaç günde hazırlanır ?

Tasarımın sayfa sayısına göre süre değişmektedir. En az 3 saat max 3 iş günü içerisinde tasarımı teslim edebilmekteyiz.

3- Katalog tasarımı hangi programlar ile yapılmaktadır ? 

Adobe Illustrator, İnDesign, Adobe Photoshop, Corel Draw