Youtube Üzerinde Üst Sıralara Çıkma

İnternet dünyasında yaptığımız her şeyi daha fazla insana ulaşmak için yaparız. Bütün çabamız ve verdiğimiz emek insanlar bir konuda arama yaparken ilk bizler ile karşılaşsınlar diyedir. Buna internet dünyasında seo işlemi denir ve arama motorlarında üst sıralarda yer almayı ifade eder. Bu durum için youtube kanalı içinde geçerlidir ve insanlar bir konuda kaynak ararken ilk karşılarına hangi videolar çıkarsa onlardan faydalanırlar. Sizin videonuz daha verimli ve daha kaliteli olsa da başkalarının videolarından sıralama olarak daha altta yer aldığı için siz daha az izlenirsiniz. Youtube üzerinde üst sıralara çıkma bu sebeple son derece önemlidir. Hatta kaliteli içerik üretmenizden bile daha önemlidir diyebiliriz.

Bu konuda yapılacak olan bazı işlemler ve dikkat edilmesi gereken bazı önemli konular vardır. Bizler size youtube üzerinde üst sıralara çıkma ve diğer tüm seo işlemlerinizde hizmet verebilmekteyiz. Yani internet dünyası ile ilgili olarak ihtiyacınız olan her yardımı bizlere ulaşarak alabilirsiniz. Youtube kanalını normal bir web sayfası gibi düşünün ve nasıl ki bir web sayfasına eklediğiniz içeriklerin seo kurallarına uygun olması gerekiyorsa eklediğiniz videonun da bazı kurallara uygun olması gerekir. Bu kurallar ve bazı ipuçlarından bahsedecek olursak.

Youtube Üzerinde Üst Sıralara Çıkma İçin Yapılması Gerekenler

Youtube kanalınızda yayınladığınız videonun üst sıralarda yer alması son derece önemlidir. Bu hem izlenilirliğinizi hem de kanalınızın abone sayısını etkiler. Bu yüzden bu konuda profesyonel destek almanız son derece önemlidir. Bu profesyonel desteğin geri dönüşü son derece olumlu ve faydalı olacaktır. Youtube üzerinden üst sıralara çıkma için bunun dışında dikkat edilmesi gereken konular şu şekildedir;

  • İnsanlar bir videoya devam edip etmemeye genellikle ilk 10 15 saniyede karar verir. Bu sebeple videoya nasıl giriş yaptığınız önemlidir.
  • Videolarınızın süresini iyi ayarlamalısınız insanları sıkacak kadar uzun olmamalı ancak çok kısa da olmamalı çünkü google uzun süre izlenen videoların seo puanını yüksek tutmaktadır.
  • İnsanlar ile iletişiminizi samimi ve sıcak tutun. Videoda kanalınıza abone olmalarını ve videoyu beğenmelerini vurgulayın.
  • Videonun girişinde çıkan görselleri zengin ve ilgi çekici tutun.

Youtuba kanalınızı profesyonel şekilde yönetilmesi hakkında detay bilgileri Youtube Kanal Yönetimi sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Facebook
Twitter
Email
Print

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Newsletter

Signup our newsletter to get update information, news, insight or promotions.

Latest Article