Web Sitesi Banner Tasarımı Nasıl Olmalı?

Günümüzde işletmelerin sahip olduğu web sitelerinin, daha fazla ziyaretçi kazanması için pek çok farklı yolla tanıtımı yapılmaktadır. Ancak, öncelikli olarak web sitesinin kendi tanıtımını, kendi yapması gerek. Bu da ancak banner tasarımı ile olur. Peki, banner nedir? Banner genel itibari ile reklam panosu olarak bilinir. Ancak web sitelerinin menü planlamasından sonra gelen kısmı olduğu için, site içerisinde en çok dikkat çeken bölüm olur. Ayrıca bu bölümde pek çok tanıtım ve promosyon gösterisi de düzenlenebilir. Peki, web sitesi banner tasarımı nasıl olmalı? Nelere dikkat edilmelidir? Bunları birlikte inceleyelim.

Web Sitelerinde Banner Tasarımı

Banner tasarımı olmayan web sitelerinin ziyaretçi sayısındaki düşük seyrin, başka yerlerde aranmasına gerek yok. Bunun en önemli sebebi, banner tasarımının olmaması veya iyi yapılmamasıdır. Peki, web sitesi banner tasarımı nasıl olmalı? Bunun için bazı teknikler mevcut. Ajans7/24 olarak sizlere bu teknikleri en aktif şekilde sunarak, hizmetlerimiz ile sizleri memnun etmeye çalışıyoruz. Bahsedilen teknikler ise aşağıdaki gibidir:

  • Banner tasarımının sitenin yapısına uygun olması gerekir. Bu nedenle bannerların ölçüsü tam olmalıdır. Diğer türlü, çözünürlük sorunu yaşanabilir ve bu durum olumlu etki yapmaz.
  • Karmaşık olan bannerları ziyaretçiler okumakta güçlük çeker. Bu nedenle banner, sade ve bir o kadarda açıklayıcı olması gerekir.
  • Bazı web sitelerinde banner kısımları yavaş açılır. Bu durum ziyaretçi kayıplarına neden olabilir. Bu nedenle banner hızı yüksek olması gerekir.
  • Mobil uyumluluk ile beraber, görüntülenmeyen bir cihaz olmamalıdır.
  • Görseller kaliteli, içerikler doyurucu olmalıdır.

Web Sitesi Banner Tasarımı Hizmetimiz

Web siteleriniz için en iyi bannerları tasarlatmak isterseniz, sizler için en doğru adres her zaman Ajans7/24’tür. Çünkü sizlere alanında uzman grafikerlerimiz ile beraber en profesyonel tasarımları, en uygun fiyatlara sunuyoruz. Ayrıca tasarladığımız tüm bannerları, sosyal medya hesaplarınızda, web sitelerinizde veya diğer tüm dijital ortamlarda kullanabilirsiniz. Bizlerden talep etmeniz halinde, tasarımlarınızı en erken 2 saat, en geç 2 gün içerisinde teslim ediyoruz. Bu şekilde sizlere web sitesi banner tasarımı nasıl olmalı? Sorusuna cevap vermeye çalıştık. Daha detaylı bilgi almak veya hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz, bizlerle günün her saatinde iletişime geçebilirsiniz.

Ajans 7/24 Banner Tasarımı Ajansı olarak yaptığımız çalışma örneklerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Facebook
Twitter
Email
Print

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Newsletter

Signup our newsletter to get update information, news, insight or promotions.

Latest Article