Kurumsal Kimlik Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Elbette ki Kurumsal kimlik tasarımı oluşturma nasıl olmalıdır? Denildiğinde bu hizmetin mutlaka profesyonellerce sunulmasının şart olduğu gerçeği karşımıza çıkar! Kurumsal kimlik büyümek isteyen ve daimî olmak isteyen her şirketin önem vermesi gereken bir detaydır. İsmi değişen, logosu her hafta farklı bir tasarım olan firmaları genellikle çoğu insan hatırlamaz. Kurumsal ve büyük bir şirket olmak istiyorsanız öncellikle firmanızın dışarı karşı nasıl bir imaj belirleyeceğini kurmalısınız.

Kurmalısınız ki ileride yükselirken kendi logonuzu ve mottonuzu beğenmeme durumu yaşamayasınız. Bir firmanın dış yüzü kullanıcılara karşı güvenilirlik açısından önemlidir. Kaliteli bir marka olmayı başarabilirseniz sizde büyük ve unutulmaz markalar arasında yerinizi alabilirsiniz ancak böyle bir durum söz konusu değil ise büyümeniz ve kimliğinizi tanıtmanız zor olacaktır.

Nitelikli Kurumsal Kimlik Tasarımı

Pazarlama ve ürünlerinizin satışı açısından satışlarınızı oldukça etkileyecek bu kimlik tasarımları ilgilendiğiniz alanda kullanıcılara akılda kalır bir isim ve logo ile başlayabilir. Bu iki küçük aşamadan sonra ürün kalitesi ve uygun renk seçimi gelmektedir.

Örneğin kırmızı rengi ülkemizin bayrak rengi olduğu için birçok yerli firma bu rengi ürünlerinde kullanmaktadır. Bu rengi kullanmak diğer ürünler gibi milli değerleri gözetlediğinizi gösterirken sıradan olmaya da çok yakındır. Bu yüzden size daha yenilikçi ve göz alıcı renkler kullanmayı öneriyoruz. Turkuaz rengi de ülkemizle bağdaşan gayet göz alıcı bir renktir.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nasıl Olmalıdır? | Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı oluşturma nasıl olmalıdır dersek kesinlikle bu çalışmaya logo dan başlanmalıdır. Logo tasarımınız ise çoğu şirket gibi şirketlerinizin baş harflerinden oluşan klişe bir logo olmamalıdır. Uzun süre öncesinden birçok firma bu logo tasarımlarını kullanmıştır. Yenilikçi tasarımlarda daha çok belirli karakterler ve geometrik şekiller kullanılarak insanların dikkati çekilmeyi hedeflenmiştir. Birçok neon renklerle üretilen LED tabelalar şu an çok dikkat çekmektedir.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Hedefleri

Özellikle gençleri hedefleyen bir şirket kuracaksanız bu canlı renk ve tabelaları onları çekmek için kullanabilirsiniz. Birçok kampanya düzenleyerek insanların sizi tercih etmesini sağlayabilirsiniz. Bu kampanyalar sayesinde sosyal medyada da daimî müşterileriniz sayesinde para ödemeden reklam yapmanızda mümkün olacaktır.

Şirket imajını iyileştirmek için en kolay kullanılabilecek alanlardan birisi ise sosyal medya platformlarıdır. Kolayca vereceğiniz dikkat çekici reklamlar veya bir tasarımcıya düzenleteceğiniz mekân videosu sizleri diğer şirketler arasında her zaman bir adım öne taşıyacaktır. Bütün bu bilgiler ışığında kurumsal kimlik tasarımı oluşturma nasıl olmalıdır? Mutlaka amaca uygun, yenilikçi ve kullanıcı odaklı olmalıdır!

Facebook
Twitter
Email
Print

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Newsletter

Signup our newsletter to get update information, news, insight or promotions.

Latest Article