Kitap Kapağı Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kitaplar, okuyucuda iyi bir okuma tadı bırakması gerekir ve bunun için kitabın içeriğinin, okuyucu tarafından beğenilmesi en önemli unsurdur. Ancak bu durum tasarımla ilgili olan bir kısım değil. Bu kısım yazarın hayal gücü, kitabın konusu ile ilgilidir. Ancak bu konuları ön plana çıkaran ise kitap kapağı tasarımıdır. Bu kadar önemli bir özelliği olduğu için, iyi bir kitap kapağı tasarımı yaptırmak çok mühim olur. Peki, kitap kapağı tasarımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İyi bir kitap kapağı tasarımı nasıl olur? Sizlere bu hususlardan bahsetmeye çalışalım.

Kitap Kapağı Tasarımında Dikkat Edilecek Konular

Kitapların kapağını tasarlamak, kapakların iç yüzünü en iyi şekilde anlamaktan geçer. Bu nedenle iyi bir kitap kapağı tasarımı yaparken ön planda olan, tasarımı yapacak olan grafikerlerin yaratıcı bir düşünce yapısına sahip olmasıdır. Kitap kapağı tasarımında dikkat edilmesi gerekenler elbette ki yalnızca bununla sınırlı olmaz. Bunun yanında aşağıdaki hususlara dikkat etmek gerekir:

  • İyi bir kitap kapağı tasarımında, kapak kalitesinin üst düzey olması gerekir.
  • Kitabın ismi, yazarın konsepti kapakta son derece etkin bir şekilde entegre olmalıdır.
  • Kapak tasarımında ilgi çekici bir tavır sergilemek çok önemli olur. Bu nedenle öncelikli olarak üzerinde durduğumuz konu, tasarımın etkin bir şekilde ele alınmasıdır.
  • Kapak sayfasının boyutu, kitaptan kitaba göre değişir ancak genel itibari ile A5 boyutunda tercih edilmesi gerekir.
  • Kitap kapağı tasarımında, tasarımın boğucu olmaması en önemli etkenler arasında bulunur. Çünkü tasarım okuyucuyu sıkarsa, kitap alma olasılığı da bu şekilde düşecektir.

”Yukarıdaki hususları gözden geçirerek kitap kapağı tasarımı yapan Ajans7/24 firmamız, alanının en iyileri arasında yerini korumaya devam ediyor.”

Kitap Kapağı Tasarımı Hizmetimiz

İyi bir şekilde kitap kapağı tasarımı yapmak, öncelikli olarak bazı özel prensipleri göz önünde bulundurmaktan geçer. Bu nedenle Ajans7/24 olarak sizlere alanında uzman grafikerlerimiz ile hizmetlerimizi ulaştırıyoruz. Bunun yanında, kitap kapağı tasarımında dikkat edilmesi gerekenleri değerlendirmeye alarak, bu çerçevede sizlere hizmetlerimizi sunmaktayız. Sizlerde hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz, bizlere iletişim numaralarımızdan veya iletişim sayfamızdaki formumuzdan günün her saatinde ulaşabilme şansına sahip olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
Email
Print

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Newsletter

Signup our newsletter to get update information, news, insight or promotions.

Latest Article