Katalog Tasarımı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşletmelerin kendini hedef kitlesine tanıtabilmesi ve bu şekilde tanıtım faaliyetleri ile bilinirliğini yükseltmesi, pazarlama açısından en dikkat çekici unsurların başında gelir. Ayrıca, pazarlama faaliyetleri arasında bulunan, somut bir tanıtım faaliyeti olan katalog tasarımı, müşteri veya misafirlere en genel çerçevede hitap etmelidir. Ajans7/24 olarak, katalog tasarımı hususunda verdiğimiz profesyonel hizmetler ile bu alandaki iddiamızı ortaya koyuyoruz. Peki, katalog tasarımı yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Sizlere bu hususta gerekli olan bilgileri vermeye çalışalım.

Katalog Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İşletmelerin kimisi soyut ürün olan hizmeti müşteri veya misafirlere sunarken, kimisi ise fiziksel ürünü sunar. Ancak burada ürünün cinsinin bir önemi yoktur. Katalog tasarımında, ürünün yerinin önemi çok büyüktür. Ajans7/24 olarak bu şekilde sizlere katalog tasarımlarını yapmaya çalışılıyoruz. Katalog tasarımı yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Şeklinde bir soru sorarsanız da bunun için sizlere verdiğimiz aşağıdaki bilgilere dikkat etmeniz gerekir.

  • İyi bir katalog tasarımı işletmenin kurumsal kimliğini yansıtması gerekir. Logo ve kurumsal renk bu unsurlar arasında ilk sırada yer aldığı için, bu iki unsurun da katalog tasarımında bulunması elzemdir.
  • Katalog tasarımında bulunan ürün veya hizmetler, tasarım sayfasının içerisinde sistemsel olarak kendine yer bulması gerekir. Çünkü kataloglara bakacak olan kişiler, hoş bir görünüm ile karşılaşmalıdır.
  • Katalog tasarımında bulunan ürün veya hizmetlerin altında yer alan açıklayıcı bilgiler doyurucu olmalıdır. Ancak sadelikten uzaklaşılarak abartılan içerikler, göz yormaktan başka bir işe yaramaz.
  • İşletmenin hedef kitlesine uygun bir tasarım yapılmalıdır.
  • Tasarımın sayfa sayısı, ürün veya hizmet gruplarına göre yeterli sayıda belirlenmesi gerekir.

Katalog Tasarımı Hizmetimiz

Katalog tasarımı hizmeti verirken siz değerli müşterilerimizin taleplerini, tasarımlarımıza en iyi şekilde yansıtmaya çalışıyoruz. Bunun yanında, katalog tasarımı yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Gibi soruları firmamızın grafikerlerine sorabilirsiniz. Tasarımlarımız 3 saat ila 3 iş günü içerisinde teslim edilirken, tasarımda son dönemin en iyi tasarım programları kullanılır. Profesyonel hizmetimizin fiyatlar ise beklenen düzeylerden düşük seyreder. Çünkü Ajans7/24 olarak en temel amacımız sizlere profesyonel hizmeti uygun fiyatlara ulaştırmaktır. Verdiğimiz hizmetlerden yararlanmak isterseniz, bizlere irtibat numaralarımızdan veya iletişim bölümümüzdeki formumuzdan ulaşabilirsiniz.

DİĞER HİZMETLERİMİZ:

– Web Tasarım

– Grafik Tasarım

– Sosyal Medya Yönetimi ve Danışmanlığı

– Google Reklam Yönetimi

– Ürün Fotoğraf Çekim

Facebook
Twitter
Email
Print

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Newsletter

Signup our newsletter to get update information, news, insight or promotions.

Latest Article