Katalog Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kataloglar, müşteri veya misafirlerin, ürün ve hizmetlere en genel çerçevede hâkim olmalarını sağlar. Bu nedenle, satışı yapılan ister ürün olsun, isterse de hizmet olsun tanıtım faaliyetlerinin hedef kitleye uygun olması gerekir. Böylece Ajans 7/24 olarak sizlere katalog tasarımı yapıyor, yaptığımız katalog tasarımları ile hedef kitlenize en iyi şekilde hitap etmenize yardımcı oluyoruz. Çünkü işletmelerin tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine önem vermesi sürecinde, bu faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için hizmet aldığı firmaların, alanında profesyonel olması gerekir. Özellikle firmamız buna özen göstererek, sizlere en iyi hizmetleri sunar. Peki, katalog tasarımı nasıl yapılır? Katalog tasarımı neden önemlidir? Sizlere bunlardan bahsedelim.

Katalog Tasarımının İşletmeler Açısından Önemi

Katalog tasarımları ile işletmeler pazarlama ve tanıtım faaliyetlerini müşteriye en somut şekilde sunarlar. Çünkü müşteri veya misafirler, kataloglara dokunarak, işletmenin kurumsal yapısının geneline ulaşır. Bunun yanında katalog tasarımı nasıl yapılır? Şeklindeki sorularla da karşılaşılmaktadır. Ancak katalog tasarımının nasıl yapılması gerektiğinden çok, öneminin bilinmesi daha önceliklidir. Peki, katalog tasarımlarının önemi nedir?

  • Misafir veya müşterilere işletmenin kurumsal yapısı somut örnekler çerçevesinde sunulur.
  • İşletmenin kurumsal kimliği içerisinde bulunan tanıtım faaliyetlerinden olduğu için, hedef kitleye işletmenin tanıtımı akılda kalıcı tasarım ile yapılmış olur.
  • İşletmelerin kar marjı bu çerçevede müşteri ve misafirlerin ilgisi çekilerek artırılmış olur.

Katalog Tasarımı Nasıl Yapılması Gerekir?

Öncelikli olarak katalog tasarımının uzman firmalara yaptırılması gerekir. Bunun için Ajans 7/24 olarak sizlere katalog tasarımı konusunda, günün her saatinde uygun fiyatlara hizmet veriyoruz. Peki, katalog tasarımı nasıl yapılır?

  • Öncelikli olarak katalog tasarımı yapılacak olan işletmenin kurumsal kimliğine yönelik olan tüm bilgileri alınır. Bu bilgiler içerisinde logo, işletme ismi, hizmet ve ürün odakları gibi konular bulunmaktadır.
  • Daha sonra hedef kitleye ve kurumsal renge uygun bir tasarım için hizmete başlanır.
  • Hizmet çerçevesinde ürün portföyüne göre katalog tasarımının sayfa sayısı belirlenir.
  • Her türlü basım işlerinde kullanılabilecek olan tasarımlar, 3 saat ila 3 iş günü içerisinde siz değerli müşterilerimize teslim edilir.
  • Teslim sürecine kadar en profesyonel tasarım programları kullanılmaktadır.

Bu alanda katalog tasarımı nasıl yapılır? Gibi sorulara cevap veren Ajans 7/24, sizler için en profesyonel tasarım hizmetini sunacaktır. Bunun için bizlere telefon numaralarımızdan veya iletişim bölümündeki formumuzdan ulaşabilirsiniz. Ya da Türkiye’nin en güzel örneklerini katalog tasarımı sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Diğer Hizmetlerimiz

Türkiye’nin en büyük reklam ajansı Ajans 7/24 firması tarafından yapılan profesyonel hizmetlerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Web Tasarım

E-Ticaret, kurumsal, kişisel web siteleri kurulumu ve teknik desteği.

Fotoğraf Çekimi

Ürün, yemek, gıda, model, katalog, mobilya, restoran menüsü ayakkabı gibi materyallerin fotoğrafı çekimi.

Grafik Tasarım

Logo, kurumsal kimlik, katalog, banner, ambalaj tasarımı çalışmaları.

Matbaa

Kartvizit, broşür, el ilanı, restoran menü kabı, katalog, cepli dosya, antetli kağıt, magnet ürünlerinin baskısı.

Dijital Pazarlama

Sosyal medya yönetimi ve danışmanlığı, Google Ads (adwors) reklamları yönetimi, görüntülü ve video reklamları, Youtube kanal yönetimi, ürün satışı reklamları yönetimi ve danışmanlığı

Facebook
Twitter
Email
Print

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Newsletter

Signup our newsletter to get update information, news, insight or promotions.

Latest Article