Kaliteli Ürün Fotoğrafı Çekmek İçin Gerekenler Nelerdir?

Görsel tanıtımların oldukça önem kazanması ürün fotoğraflarının kaliteli olması gerekliliğini daha da üst seviyeye taşımaktadır. E – Ticaret siteleri üzerinden satışlar, web site ürün ve marka tanıtımları, reklamlar ve sosyal medya satışları kaliteli ürün fotoğrafı çekmek için gerekenler konusunu daha da önemli kılmaktadır. Belirtilen sebepler ürün fotoğraflarında kalitenin önemini ifade etmekle birlikte bu işlemin neden gerekli olduğunu da ortaya koymaktadır. Bunlarla birlikte kaliteli ürün fotoğrafı çekimleri için gerekli ekipman ve teknik bilgiler de bulunmaktadır.

Ürünlerin çekimlerinin profesyonel olması için gerekli ortamın bulunması ve çekim için kullanılan cihazların da kaliteli olması gerekmektedir. Teknik olarak yeterli olan ve amacına uygun bakış açısı ile profesyonel olarak çekimi yapılan ürünler kaliteli ürünler olarak ifade edilebilir. Kendi başınıza ürün fotoğrafı çekimi yapmak istiyorsanız aşağıda makalemizde belirmiş olduğumuz ekipman listesine sahip olmanız gerekmektedir.

Ürün Çekimi 

Özellikle e – ticaret siteleri için büyük önem ifade eden ürünlerin çekimi satışlara da ciddi etkiler yapmaktadır. Geri dönüşlerin artırılması ürün çekimi ile doğrudan ilişkili olmaktadır ve müşterilerin tercihlerini etkileyen hususlardan olmaktadır. Ayrıca ürün çekimleri işlemlerinin kalitesi için profesyonel hizmet alınabilmektedir.

kaliteli ürün fotoğrafı çekmek için gerekenler
Canon DSLR Kamera Çekimi

Profesyonel ürün çekimleri yapılabilmesi için hizmet sağlayan firmalardan alınacak olan destekler ile kaliteli görsel içerikler üreterek sitenizin ve sayfanızın trafiğini artırabilir ve satışlarınızda ciddi artışlar oluşturabilirsiniz. Bu avantajı elde etmek için kaliteli ürün fotoğrafı çekmek için gerekenler nelerdir sorusunun cevabı bilinmelidir.

Ürün Fotoğrafı Çekimi İçin Gerekli Ekipmanlar Listesi

Ürün fotoğraflarının müşteriler üzerindeki etkileri düşünüldüğünde ürün fotoğrafı çekimi işlemlerinin kaliteli yapılması gerekmektedir. Bu kapsamda kaliteli ürün fotoğrafı çekmek için gerekenler;

  • Kaliteli bir kamera veya fotoğraf makinesi
  • Lens
  • Softbox, ışık seti ve tepe flaş
  • Tripod gibi teknik ekipmanlar gerekmektedir.
  • Greenbox yeşil perde
  • Işık çadırı, ışığı emen zemin perdesi

Bununla birlikte kaliteli ürün fotoğrafları çekebilmek için ürün fotoğraflarında dikkat edilmesi gereken ışık ayarı, doğru açı ve perspektifi yakalama gibi püf noktaların da bilinmesi gerekmektedir.

Kaliteli ürün fotoğrafları için belirtilen teknik ekipmanlara ve püf noktaların bilinmesine ihtiyaç vardır. Bununla birlikte ürün fotoğrafçısının bu işlemleri gerçekleştirebilmesi ve yeterliliği de önemli bir etken olmaktadır. Bu hususlar birleştirildiğinde kaliteli ürün fotoğrafları ortaya çıkarılmakta ve büyük avantajlar elde edilebilmektedir.

Facebook
Twitter
Email
Print

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Newsletter

Signup our newsletter to get update information, news, insight or promotions.

Latest Article