En Yaratıcı Yemek Fotoğrafçısı

Son kablosuz sosyal medyanın etkin kullanımı ile fotoğraflar büyük önem kazanmıştır. Yapılandırılmış faaliyetler, programlar ve akla gelebiliyorsanız şey şey sosyal medya aracılığıyla paylaşılıyor. Günlük yaşamımızda çok normal olan bir nesne veya kavram bu çekimlerle çok farklı bir anlam kazanabiliyor. Restoranınızda en yaratıcı yemek fotoğrafçısı arıyorsanız firmamız Ajans 7/24 ile iletişime geçiniz. 

Yemek siteleri, restoranlar tanıtımlarında bu güzel yemek fotoğraflarını kullanmaktadır. Bunu yemeğin lezzeti ve sunumu ile birlikte fotoğrafının çekilmesi de sanata dönüştürülebilir. Elbette bu konuda yolunda ilerlemeniz için bilmeniz gerekir. Dünyanın en iyi yemek fotoğrafçıları olan David Griffen, Oliver Hause, Nicole Genoni, Beonit Levac ve Szendeff Lorinc takip etmenizi tavsiye ederim.

en yaratıcı yemek fotoğrafçısı

Yemek Fotoğrafları İçin Püf Noktalar

Yemek fotoğraflarında başarılı çekimler ortaya çıkar. Birlikte objektif, ışık kaynakları ve tripod gibi teknik ekiplerde da. Ayrıca gerekli öğeler dışında bilinmesi gereken püf noktaları da vardır. En yaratıcı yemek fotoğrafçısı olabilmek için yemek fotoğrafları hakkında bilmeniz gerekir püf noktaları;

  • Masa, masa örtüsü ve ortam ile yemek bileşimi
  • Işık kullanımının ayarlanması
  • Yemeklerin yapısının bilinmesi
  • Yemeğin canlı görünmesini açma gibi etkenler açılıyor.

Yemek fotoğraflarında başarı için gerekli ekipman ve püf noktaların bilinmesi büyük önem taşımaktadır. Kaliteli sonuçlar elde etmeniz için ilk önce bu meslek ile ilgili eğitimleriniz olmalıdır. Daha sonrasında tecrübe ile kendinizi geliştirmeli aynı zamanda en kaliteli ekipmana sahip olmalısınız. Kısacası eğitim, tecrübe ve profesyonel ekipmanların olması şarttır.

Yemek Fotoğrafları İçin Kompozisyon Oluşturma

Biriyle kuşkusuz yemek odasında veya kompozisyonu arayarak oluyor. Öne çıkarılmak lazım yemeğin geliştirilmesi ve ona odaklanılması, ilgili yemekle birlikte sunulacak diğer yemeklerin seçilmesi bu konuda önem arz etti.

Odada birlikte yemek fotoğrafının çekileceği ortam, mekan ve yemek masası, masa örtüsü ve sunum şekli. Belirtilen hususlara dikkat edilerek gerçekleştirilen çekimlerle en yaratıcı yemek fotoğrafçısı olma yolunda ilk adımlarınızı atabilirsiniz. Restoran ve cafe sahibi işletmeleri yemeklerini sunmak için fotoğraf çok önemlidir. Bu sunumu yaparken yemek masasında bir düzen ve anlam olması gerekmektedir. Gözü yoran hiç bir madde olmamalıdır ki çekimi yapılacak müşterileriniz görselde bulunan ürününüze odaklansın. Ajans 7/24 olarak tavsiyemiz sade bir masa, kalabalık olmayan yemek tabağı ve içecekler ile harika kompozisyon oluşturabilirsiniz. Sizler için yazdığımız bu değerli makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Firmamızın web sitesindeki iletişim kanallarından bize ulaşarak ücretsiz danışabilirsiniz.

Facebook
Twitter
Email
Print

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Newsletter

Signup our newsletter to get update information, news, insight or promotions.

Latest Article