En İyi Ambalaj Tasarımı Nasıl Yapılır?

Her geçen gün gelişen reklam ve tanıtım faaliyetleri, yepyeni yöntemleri de gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor. Çünkü herkes bu yeni yöntemlere entegre olduğu için, farklılaşmak açısından, farklı yöntemleri bulmak da önemlidir. Ambalaj tasarımı, her üründe farklı bir tarzı ortaya koyacağı için, bu çerçevede tasarıma gerekli olan özenin gösterilmesi gerekir. Ajans7/24 olarak, işletmelerin sessiz tanıtım aracı olan ambalajların tasarımını yapıyor, yaptığımız tasarımlar ile müşterilerimizin memnuniyetini artırmaya çalışıyoruz. Peki, en iyi ambalaj tasarımı nasıl yapılır? Bu konuda sizlere gerekli olan bilgileri vermeye çalışalım.

Ambalaj Tasarımını Nasıl Yapmak Gerekir?

Sessiz tanıtım aracı olarak tabir edilen ambalajlar, tüm ürünler açısından farklı bir şekilde tasarlanır. Ancak tasarım sonucunda, ürünün hedef kitleye beğendirilmesi ilk amaç olması gerekir. Öyle ki, bazı ürünlerin ambalajları için alındığını görmek mümkündür. Kimisinin şişesi, kimisinin kutusu, üründen daha önemli haldedir. Ajans7/24 olarak, en iyi ambalaj tasarımı nasıl yapılır? Sorusunu sizler için cevaplamaya çalışıyoruz. Şimdi bu sorunun cevabına geçelim.

·       Ürünün bulunduğu yerde, satış anında, reklam aracı olarak bilinen ambalajlar, tasarımı aşamasında hedef kitleyi yansıtmalıdır.

·       Ürünün ne olduğuna, hacminin ne kadar olduğuna, ağırlığının ne kadar olduğuna ve daha birçok hususa göre ambalajlar çeşitlendirilir. Bu nedenle ilk aşama ürünün ve hedef kitlenin en iyi şekilde analiz edilmesidir.

·       Daha sonra ambalaj, ürünü dışarıdan göz alıcı şekilde yansıtması gerekir. Bu nedenle kullanılan tasarımlar ve işletmenin logosu, tasarım içerisinde bulunur.

·       Ürünün sahip olduğu bilgiler, ambalajın üzerinde tüm detayları ile bulunmalıdır. Bunun için Ajans7/24 olarak, tasarladığımız ambalajlarda bu hususlara ilk aşamada dikkat ediyoruz.

Ambalaj Tasarımı Hizmetimiz

İşletmelerin ürünlerinin ambalajlarının tasarımlarının en iyi şekilde yapılmasını istemesi oldukça doğaldır. Bu nedenle, en iyi ambalaj tasarımı nasıl yapılır? Gibi konularda bizlerden gerekli olan tüm bilgileri alabilirsiniz. Ayrıca, tasarımlarımızda siz değerli müşterilerimiz ile her konuda iletişime geçerek, tüm detayları konuşmayı ön planda tutuyoruz. Çünkü sizleri memnun etmek, Ajans7/24 olarak en temel amacımızdır. Bunun için bizlerden ambalaj tasarımı hizmeti almak ve soru sormak isterseniz, telefon numaralarımızdan bizlere günün her saatinde ulaşabilir, iletişim bölümüzdeki formumuzu da kullanabilirsiniz.

En İyi Ambalaj Tasarımı Örnekleri

 

Bu görselde Clife firmasına özel ambalaj tasarım yapılmıştır.
C Life Ambalaj Tasarım
Ambalaj, kutu ve etiket tasarımı örnekleri. - Ajans724
Manu Gıda Krokan
Esma Fıstık Tasarımı
Ambalaj, kutu ve etiket tasarımı örnekleri.
Sarıköy Organik Yumurta
Sarıköy Gezen Tavuk
Kutu Ürünleri Fotoğrafı Çekimi
Modinya Ürün Çekimi
Modinya firmasına yaptığımız ürün fotoğraf çekimi
Modinya Ürün Çekimleri
Polygold telefon ve bilgisayar aksesuarları ürünleri olan firmaya yaptığımız ürün fotoğraf çekimi.
Polygold Ürünleri Çekimi
Polygold firmasına ajans724 tarafından yapılan ürün fotoğraf çekimi.
Polygold Ürünleri Çekimi
Facebook
Twitter
Email
Print

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Newsletter

Signup our newsletter to get update information, news, insight or promotions.

Latest Article