En Etkili Kurumsal Kimlik Tasarım Örnekleri

Kurumsal kimlik her çalışanın sahip olmak istediği, kendine işine adamış ve bağlı hissettiren bir kimliktir. Kendinizi çalıştığınız şirketin bir parçası, tıkır tıkır işleyen bir çarkın tek dişlisi gibi hissedeceğiniz ve hayatınızdan çıkarmak istemeyeceğiniz bir kimlik türüdür. Üzerinizde isminizin olduğu bir yaka kartı, bu yaşınıza kadar verdiğiniz emeklerin karşılığı niteliğinde sizlere şirketiniz tarafından verilmiş ayrıcalıkların sürekli akılda kalmasını sağlayan bir eşya. Kurumsal kimlik tasarım örnekleri söz konusu olduğunda karşımıza pek çok farklı seçenek çıkmaktadır.

İyi bir şirketin kurumsal kimliğini boynunuzda taşıyorsanız kendinizi oldukça öz güvenli hissedeceksiniz. Günümüzde az çalışanlı şirketler bile çalışanları için bir kurumsal kimlik bastırmaktadır. Bu alana olan ilgi artınca her şirket artık kendi imzalarını yansıtan dikkat çekici tasarımları kullanmak istemeye başladı.

Nitelikli Kurumsal Kimlik Tasarım Örnekleri

Şirketinizi ilk kurarken bile logonuzun üzerinde eminiz ki birçok çalışma yaptınız. Markaların göz aşinalığı yaratabilmek, akılda kalabilmek için birçok tasarım deneyen firmalar içlerine en çok sinen en beğendikleri logo ile devam ediyorlar. Ancak belli bir süre sonrasında bu logodan sıkılmak bile mümkün oluyor. Bu keyfi karaları göze alan firmalar belli bütçeleri de gözden çıkarmak zorunda kalıyorlar. Etkili kurumsal kimlik tasarım örnekleri beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir.

En Etkili Kurumsal Kimlik Tasarım Örnekleri | Yeni Nesil Kurumsal Tasarım

Her firmanın iş yaptığı alana göre basit tasarım örnekleri bulmak kolaydır ancak insanların dikkatini çekebilecek, renk uyumunun ve tasarım şekillerinin göz doldurduğu bir kimlik tasarımı yapmak basit değildir. Birçok grafiker ve logo tasarımcı çalışan firmaların isteklerini karşılayabilmek için yaratıcılık seviyelerini oldukça yükseğe çıkarmak istemişlerdir.

Yeni Nesil Kurumsal Kimlik Tasarım Örnekleri

Pazarda kendi firmanızı öne geçirmek için çok fazla çalışmanız gerekecektir. Markanızı daha kaliteli yerlere taşımak için kimliğinizi iyi tutmaya özen göstermelisiniz. Çalışanlarınız ve şirketinizin iyiliği için verilen hizmetlerin müşteriler tarafından beğenildiğine emin olmalısınız. Marka reklam iyileştirme gibi birçok seçenekten faydalanıp, markanızı isimleştirmek ise çok önemlidir.

En etkili kurumsal kimlik tasarım örnekleri arasında hitap etmek istediğiniz kitlenin en çok sevdiği renklerden başlamalısınız. Çalıştığınız kurumun etkilediği alan ne ise renkler ona göre koyu temalı ya da açık temalı olarak seçilmektedir. Birçok ajanda, kartlık, kalem gibi tasarımlarla kendi çalışanlarınızı ve dışarıya karşı kimliğinizi belli etmelisiniz. Bu sene her insanın aklını açık ve uyumlu renklerin çektiğini de göz önünde bulundurunuz.

1.kurumsal kimlik tasarımı örneği2. 3. 4. 5.6.

Facebook
Twitter
Email
Print

2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Newsletter

Signup our newsletter to get update information, news, insight or promotions.

Latest Article