E-ticaret Web Sitelerinde Banner Tasarımının Önemi

Web sitelerinde gezinirken sıklıkla karşılaştığımız bannerlar yani reklamlar birçoğumuzun oldukça dikkatini çekmiştir. Özellikle E-ticaret sitelerine yönlenmesini sağlayan bu bannerlar son derece etkili ürünlerdir. E-Ticaret sitelerinde satışın artması için önemli etkilere sahiptir. Ajans 7/24 ekibi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bannerlar ile E-Ticaret sitenizin başarısını artırıyoruz. E-ticaret web sitelerinde banner tasarımının önemi en az kendisi kadar önemlidir. Aslında dijital dünya için genel olarak tasarım oldukça önemlidir. Firmamızla iletişime geçerek ücretsiz danışabilirsiniz ayrıca banner tasarım sayfamızdan örnek çalışmaları inceleyebilirsiniz.

Görsel zenginliğin daha dikkat çekici ve ilgi odağı olduğu günümüzde banner tasarımları da farklı boyutlara ve görselliğe sahip olmuştur. Bannerlar başlı başına dikkat çekici bir unsur olduğundan, bir de bunları insanların daha fazla dikkatini çekecek boyutlara taşımak çok daha etkileyici olmuştur. Öncelikle bannerların genel olarak etkileyici reklam araçları olduğunu belirtmek isteriz. Hatta işlevler göz önünde bulundurulduğunda hem etkileyici hem de diğer reklam yöntemlerine göre oldukça düşük maliyetli olduğunu da ifade edebiliriz.

Ajans 7/24 banner firması ekibi olarak E-Ticaret web siteleri için etkileyici ve uygun banner tasarımı fiyatları ile yapıyoruz. Bu sayede sitelerinizin farklı mecralarda dikkat çekmesini sağlıyoruz. E- Ticaret sitelerinde banner tasarımının önemi nedir ve etkileri nelerdir bunlardan biraz bahsedecek olursak. Şöyle ki;

  • Öncelikle farklı ve sizi yansıtan tasarımlar, yaptığınız işi daha fazla önemsediğiniz hissini uyandıracaktır.
  • Tasarımın boyutunun uygun olması daha kolay dikkat çekmesini sağlayacaktır.
  • Yapılan tasarımın daha açık ve net olması önemlidir. Çok karmaşık ve fazla detaya sahip tasarımlar kullanıcılar üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadır.

E-Ticaret Web Sitelerinde Banner Tasarımı Nasıl Olmalı?

Ajans 7/24 ekini olarak sizler için en uygun ve tasarım bakımından kişileri en fazla etkileyecek tasarımlara imza attığımızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunu nasıl yaptığımızdan ve banner tasarımları konusunda nelere dikkat ettiğimizden bahsedecek olursak.

  • Özellikle E-Ticaret sitelerinden kullanılacak olan bannerların mümkün olduğu kadar sade ve anlaşılır olması gerekir.
  • Kafa karıştıracak detayların yer aldığı ve kalabalık görünen bannerlar kullanıcıları yormaktadır. Bu da bannerın işlevini yerine getirememesine neden olmaktadır. Bu sebeple tasarımda bu detaylardan uzak durulması gerekir.
  • Banner üzerinde vurgulanacak olan kampanya veya görselin doğru yerleştirilmesi ve vurgu yapılırken doğru tonlamanın yapılması gerekir.

E-Ticaret web sitelerinde banner tasarımının önemi görüldüğü gibi oldukça büyüktür. Bu sebeple bu konuda hizmet alırken olabildiğince hassas davranmanız gerekir.

Facebook
Twitter
Email
Print

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Newsletter

Signup our newsletter to get update information, news, insight or promotions.

Latest Article