Ambalaj Tasarımı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günümüzün ürün tanıtım araçlarının başında ambalajlar gelir ve ambalajların ürünü yansıtması için pek çok farklı yöntem kullanılmaktadır. Ajans7/24 olarak, kullandığımız yöntemler ile sizlere gerekli olan ambalaj tasarımını en genel itibari ile sunmaya çalışıyoruz. Ayrıca, ambalaj tasarımı yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Gibi sorular aklınıza takılıyor ise, alanında uzman grafikerlerimiz sizlere bu hususlarda yardımcı olacaklardır. Peki, bu çerçevede tasarımda nelere dikkat edilmesi gerekir? Şimdi sizlere bunlardan bahsedelim.

Ambalaj Tasarımında Önemli Kurallar

Tasarım işlemine başlanmadan önce yapılması gerekenler ve tasarım sırasında yapılması gerekenler farklılık gösterir. Peki, tasarım öncesinde nelerin yapılması gerekir? Bu noktada ön plana tasarım süreci çıkar. Sürece hâkim olmadan, hedef kitleyi analiz etmeden yapılan tasarımlar, kötü sonuçlar verecek ve bu durum sizleri zarara uğratacaktır. Ambalaj tasarımı yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Şeklinde olan sorunuza da bu çerçevede cevap vermeye çalışalım.

  • Satışın ortaya konulması ve üründen doğan hedef kitle bağlılığının artırılması için ambalaj tasarımında, tasarım harikalığına önem verilmesi gerekir.
  • Ürünün tüketici ile bir bağ kurması ve ayrıca ürünün bütün özelliklerinin ambalajda bulunması önemlidir.
  • Tasarımda kullanılan malzemelerin kullanımına dikkat edilmelidir.
  • Renk uyumu ve çekici olması en önemli etken olduğu için, ürün ile ambalajın özdeşleşmiş olması gerekir.
  • Tasarımlar yapıldıktan sonra ambalaj, ürünü alan müşterinin dikkatini çekmelidir.
  • Hedef kitlede hangi tarz ambalajlar daha dikkat çekici ise, ona yönelik bir çalışma yapılmalıdır. Bu nedenle pazar araştırması çok önemlidir.

Ambalaj Tasarımı Hizmetimiz

Ajans7/24 olarak, ambalaj tasarımı alanında bulunan referanslarımız ile bu alanda ne kadar profesyonel olduğumuzu gösteriyoruz. Ayrıca bu tür tasarımları, en teknolojik ekipmanlar ve programlar ile gerçekleştirerek, bu çerçevede müşterilerimizin memnuniyetinin önemini ortaya koymaktayız. Ambalaj tasarımı yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Gibi sorulara da her an cevap verdiğimiz için, bilgi alışında herhangi bir sorun yaşamazsınız. Tasarımlarımızın teslimat süresi ise 2 ila 3 gün arasında değişir. Bu duruma tasarımın özellikleri farklı şekillerde etki edebilir. Ancak bizlerden hizmet almak isterseniz, irtibat numaralarımızdan veya iletişim bölümünde formdan bizlere günün her saatinde ulaşabilirsiniz.  

 

Facebook
Twitter
Email
Print

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Newsletter

Signup our newsletter to get update information, news, insight or promotions.

Latest Article