Sosyal Medya Danışmanlığı

Günümüzde en çok Digital reklam platformu sosyal medya siteleri üzerinden olmaktadır, elbette bu sosyal medya sitelerinde ki hesapları yönetmek de ayrı bir marifet istemektedir. Bu yüzden de sizlere en iyi şekilde Sosyal Medya Danışmanlığı sunmaktayız ve sizler sosyal medya sitelerinizi daha kolay bir şekilde yönetebileceksiniz. En iyi şekilde yönetilebilen sosyal medya hesapları her zaman yüksek takipçiye ulaşmaktadır ve bu anlamda da sizlere olumlu bir şekilde reklam dönüşümleri sağlamaktadır. Sizler de artık bu yöntem sayesinde hiç zorlanmadan tüm sosyal medya hesaplarınızı oldukça kolay bir şekilde yönetebileceksiniz. Her gün binlerce takipçiyi kazanacak bu anlamda da daha fazla kitleye de hitap etmiş olacaksınız.

Sertifikalarımız

AdWors Arama Ağı Sertifikası
AdWors Arama Ağı Sertifikası
Sosyal Medya Uzmanlığı
Sosyal Medya Uzmanlığı
Dijital Pazarlama
Dijital Pazarlama
Adobe Tasarım
Adobe Tasarım
Yabancı Dil
Yabancı Dil

Previous
Next
Sostal Medya Paketi
Sosyal medya danışmalığı
İletişim

Ekibimiz

Ajans724 Çalışma Arkadaşları
Ajans724 reklam ve tasarım ajansı ekibimiz
Ajans724 reklam ve tasarım ajansı ekibimiz

Previous
Next

Sosyal Medya Danışmanlığı Hakkında

Kurum veya markanın kısıtlı veri argümanıyla sosyal medya mecralarında (İnstagram, Facebook, Twitter vb.) alınacak olan profesyonel yardımlar ile büyük ilgi ve algı kazandırabilmektedir. Bu profesyonel yardıma genel olarak sosyal medya danışmanlığı ismi verilmektedir. Bir sosyal medya hesabının nasıl yönetilmesi gerektiği ve özellikle hedef kitlesinin ihtiyacı olan işlemleri yapmak için bu konuda hizmet veren profesyonel kişilerden destek alınmalıdır. Bu kişilerin görevleri oldukça çeşitli ve kapsamlı bir hizmettir. Çünkü markanıza veya firmanıza ait tüm sosyal medya hesaplarınızı yönetme ve sizleri en iyi biçimde temsil etme görevlerine sahiptir. Günümüzde kişiler üzerinde sosyal medyanın ne kadar güçlü olduğunu düşünürsek, doğru bir sosyal medya yönetimi ile başarı oranınız büyük ölçüde artabilmektedir. Tabi bunun tam tersi bir durum da söz konusu olabilmektedir. Yani tam aksine doğru bir sosyal medya yönetimi gerçekleşmediğinde bu markalar ve firmalar için oldukça olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.  Ajans 7/24 bu konuda sizlere garanti sunarak sosyal medyanızın gelişmesine doğrudan katkı sunacaktır.

Sosyal Medya Yönetiminde Yapılan Hatalar

Markanız için büyük avantaj elde edebilecek iken sosyal medya yönetimini kötü yaptığınızda bu durum sizin için felaket olabilir. Sosyal medya asla hafife alınmaması gereken bir mecradır ve etkileri gerçekten ciddiye alınmalıdır. Ne yazık ki günümüzde bazı kişiler ve işletmeler hala sosyal medyanın bu gücünü ciddiye almamakta veya bu konuda yanlış adımlar atmaktadır. Bu konuda yapılan en yaygın hatalar şu şekildedir;

Sosyal medya danışmanlığı konusunda hizmet aldığınız kişi konusunda iyi araştırma yapmalı ve doğru kararlar vermelisiniz. Bu konuda kimseden hizmet almayıp kendiniz bu işlemi yapmaya karar verdiğinizde de iyi bir araştırma süreci geçirmelisiniz.

Sosyal Medya Danışmanlığı Mesleği

Bu meslek gün geçtikçe popülerliği koruyan bir meslek haline gelmektedir. Dijital dünyanın marka ve kurumlarında rekabet algısında yer alabilmesi için aktif ve dinamik bir yapıya da sahip olması gerekmektedir. Oluşturacağı strateji ile de önce markanın konumu yükselmesini amaçlamaktadır. Sosyal mecrada yaşayan sosyal medya danışmanlığı özgün ve tecrübeli kişiler tarafından yapılmaktadır. Elindeki hedef kitle ile materyallerini en iyi kullanarak ve özgün şekilde kullanmayı amaçlamaktadır.  Bu konu da reklam en büyük etken olacaktır. Verimli kampanya ve reklam projesi ile de bu kaçınılmazdır. Dijital mecraya ayrılan bu reklam bütçeleri diğer mecralara göre de daha düşüktür. Elde edilen sonuçlar da olumludur. Sosyal medya danışmanlığı alacak firmanın büyüklüğüne göre de değişkenlik gösterebilir. Sosyal medya reklamlarında doğru bir reklam alanı da seçerek, doğru içerik paylaşımları ile de verim almanızı sağlayacaktır. Üstelik reklam maliyetlerinde yönetme anlamında da oldukça faydası ve avantajı vardır. Sosyal medya oldukça uzun ve engebeli bir maratondur ve bu hizmet sektörü sizi bu uzun maratona hazırlamaktadır. Bu alanda verim almakta oldukça basittir. Sosyal medya alanında yer almak, yeterli bir bütçe ayırmak, kurum veya markanın beklentilerinin ne olduğunu belirtmek, doğru biri ile çalışmak bunun için yeterlidir.

Sosyal Medya Danışmanı Neler Yapabilir?

Kurum ve markaların sosyal ağlardaki hesaplarını oluşturmakla birlikte, dinamik bir hale getirebilmektedir. Profesyonel anlamda sosyal medya hesaplarınızı yönetmekle görevli olan danışmanlar reklam ve pazarlama stratejilerine uygun şekilde yönetim sağlayarak kurum veya markanın adından söz ettirir. Kampanya, özel etkinlik ve birçok alanda faaliyetler göstererek, kullanıcılarına göstermektedir. Bu faaliyetlerinde elde ettiği verileri raporlar ve daha sonra yapacağı ve yapmakta olan faaliyetleri için de kullanmayı amaç haline getirir. Sektöründe hedef kitlesini oluşturmayı da amaçlar.  Ve bununla ilgili sektördeki eksiklikleri de araştırır. Kurumun ya da markanın güncel olmasını da sağlayarak da sürekli araştırma ve güncel olmasını sağlayacak, içerik ve görsel paylaşmaktadır. Sosyal medya danışmanlığı konusunda hizmet alacağınız kişiler yukarıda saydığımız görevlerin yanında daha birçok önemli konuyu halletmekte ve sizleri sosyal medyada iyi bir biçimde temsil etmektedir. Temsil etme görevini yaparken kendi tamamen arka planda kalmakta ve sizler için görünmez mucizeler yaratmaktadır.

Sosyal Medya Danışmanlığı Neden Önemlidir?

Markanız ve sizin için sosyal medya hesaplarınız fazlası ile önemli olduğundan dolayı sosyal medya danışmanlığı da son derece önemlidir. Sosyal medyada göstereceğiniz etki ve başarı doğrudan yaptığınız işe yansıyacaktır. Unutmayın ki, sosyal medya son derece önemlidir ve sizlere başarının kapısını açacak olan en önemli anahtarlardan biridir. Bir bütün olarak sosyal medyayı da kullanmanız ve birde üzerine başarılı paylaşımlar yapmanız son derece etkili olacaktır. Sosyal medyanın ekmeğini yemek ve iş hayatındaki büyüme hızınızı artırmak istiyorsanız doğru bir kişiden veya kurumdan bu konuda hizmet almalı ve konuda doğru stratejileri uygulamalısınız. Çok kısa sürede bile aldığınız hizmet ile bu konuda doğru ve olumlu geri dönüşler alacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz.  Firmamız bu konuda da sizlere eğitim imkânı sunmaktadır. Daha kapsamlı bilgi için bizleri arayabilirsiniz.