Genel

En İyi Banner Tasarımı Nasıl Yapılır?

En iyi banner tasarımı nasıl yapılır?

Web sitelerinin veya sosyal medya hesaplarının en etkili tanıtım araçlarının başında, banner tasarımı gelir. Çünkü banner ile pek çok tasarımın bir arada tutulması mümkün olur. Özellikle hareketli veya hareketsiz banner tasarımları da mevcut olduğu için, bu hususta yapılması gereken, banner tasarımının işlevli olmasıdır. Yani, bannerdan aşağı doğru inildiğinde, sitenin veya sosyal medya hesaplarının ana şablonunun dikkat çekmesi gerekir. En iyi banner tasarımı nasıl yapılır? Sorusunun en önemli cevabı da bu şekilde ortaya çıkar. Bununla beraber diğer etkenleri sizinle paylaşmaya çalışalım.

En İyi Banner Tasarımı Yapma Teknikleri

Ürün veya hizmet satışı yapan tüm işletmelerde, ürünlerin satış hacimlerini artırmak, bannerlarla yapılabilir. Bu nedenle ilk aşamada en iyi banner tasarımı nasıl yapılır? Sorusundan çok, banner yapılmadan önce üzerinde durulması gereken konular vardır. Gerekli olan hedef kitle analizi de yapılarak, bu süreç sona erdirilir. Daha sonra aşağıdaki teknikler vasıtasıyla Ajans7/24 olarak sizlere banner tasarım hizmeti veriyoruz.

  • Sitelerin ziyaretçi sayısının artırılması için, ilgi çekici içerik üretimine önem verilir. Bu çerçevede sitenin en önemli parçalarından olan bannerların tasarımının da aynı ölçüde dikkat çekmesi gerekir.
  • Her zaman için anlatılmak istenen ile ortaya konulanın birbirini tutması gerekir. Bu nedenle içerik ile görsel arasındaki uyum, bannerlarda en önemli hususların başında gelir.
  • Banner tasarımının dikkat çekmesi isteniyorsa, bunun için sayfanın devamı bannerla aynı özellikleri taşımamalıdır. Dikkat çekmesinin en büyük göstergesi budur.
  • Tanıtım yapılan ürün veya hizmetin değerinin artırılması isteniyorsa, kısa ve net bilgilere bannerlarda yer verilmelidir. Ancak kesinlikle ziyaretçilerin sıkılmaması en büyük etkendir.

Banner Tasarımı Hizmetimiz

Banner tasarımı başta olmak üzere pek çok alanda pek çok farklı ve güzel tasarımlara imza atmaya çalıştık ve bu nedenle çalışmalarımızı aynı ölçüde sürdürüyoruz. Özellikle banner tasarımı konusunda uyguladığımız teknikler, Ajans7/24 olarak en önemli özelliklerimizdendir. Kurumsal renginiz ve logonuza uygun, belirli ölçeklerde tasarladığımız bannerlar ile her zaman ön planda olabilirsiniz. En iyi banner tasarımı nasıl yapılır? Sorunuza bu şekilde cevap vermeye çalıştık.

Daha detaylı bilgi ve hizmet isterseniz, bizlere telefon numaralarımızdan veya iletişim bölümümüzdeki formumuzdan ulaşabilirsiniz.

En İyi Banner Tasarımı Örnekleri

İndirim Banner Tasarım Örneği
İndirim Banner Örneği
Banner (slider) Tasarımı
E-ticaret Banner Örneği
Web site için banner (slider)
Web Site İçin Örnek
Dikkat çekici banner tasarım.
Mavi Efektli Banner
banner tasarım
Banner Tasarımı

 

DİĞER HİZMETLERİMİZ:

– Web Tasarım

– Kurumsal Kimlik Tasarımı

– Sosyal Medya Yönetimi ve Danışmanlığı

– Google Reklam Yönetimi

– Ürün Fotoğraf Çekimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir